עבודות בחול

עבודות בחול לצעירים

מדוע כל כך הרבה ישראלים צעירים מחפשים עבודות בחול ? כאשר צעירים אחרי שירות צבאי יוצאים לשוק העבודה הם מוצאים עצמם בדרך כלל בסיטואציה בעייתית: שוק העבודה המקומי לא בדיוק זמין עבורם.

רוב העבודות דורשות ניסיון קודם מה שמונע מהם השתלבות התחלתית. עבודה מועדפת היא אופציה פופולרית, אך למרות מענק אפשרי של כ-9,000 שקלים, השכר בעבודות הללו הוא כמעט תמיד נמוך ולא מתגמל במיוחד, גם אם מחשבים את המענק כחלק מהשכר ב-6 החודשים שנדרשים לקבלתו.

יתר העבודות הזמינות עבור צעיר ישראלי ממוצע מציעות בדרך כלל שכר שעתי נמוך, אשר במשרה מלאה יגיע לכ-5,000 שקלים בחודש. בשל כך, מחפשים יותר ויותר צעירים את מזלם בעבודה בחו"ל, אשר לרוב מתגמלת יותר, ומאפשרת גם לחסוך וגם לצאת אחרי העבודה ישירות לטיול גדול.

 

מהן האפשרויות העיקריות לעבודות בחול לצעירים?

לפניכם ארבע עבודות בחול פופולריות שמושכות צעירים ישראלים רבים:

 

עבודות בחול – עגלות

עבודה בעגלות היא העבודה הכי נפוצה בקרב צעירים ישראלים בחו"ל. מדובר על עבודה במכירות של מוצרים שונים כאשר עמדת המכירה נמצאת בתוך קניונים.

היתרון בעבודה זו: היא אינה דורשת מאמץ פיזי אלא בעיקר יכולת ורבאלית, קישורים חברתיים ויכולות מכירה. חברות ישראליות רבות מוציאות צעירים לעבודה בעגלות בחו"ל ועורכות עבורם גם הכשרה שמלמדת אותם טכניקות מכירה כלליות ופרטניות למוצר.

השכר הפוטנציאלי בעבודה בעגלות הוא גבוה ומבוסס על עמלות מכירה. שכר ממוצע מגיע ל-1,500 דולר בשבוע. רוב החברות גם מציעות מגורים על חשבונם בעיר בה ממוקם הקניון בו עובדים.

כיום ישנם אפשרויות תעסוקה בכל רחבי העולם: עבודה בעגלות בארצות הברית, בקנדה, באירופה, במזרח אסיה, במרכז אמריקה וגם באוסטרליה.

 

 

עבודה בחול – במובינג

 כמו תחום העגלות שהחל וצמח בארצות הברית, גם העבודה במובינג הפך להיות נחלתם של ישראלים רבים שמחפשים עבודה בחו ל בעיקר בניו יורק. כיום ניתן למצוא עבודה במובינג בלוס אנג'לס וגם באנגליה.

עבודה זו היא נחלתם הבלעדית של גברים ובעיקר גברים חסונים. כוח פיזי היא מן הסתם תכונה חשובה מאוד בעבודה זו. התמורה למאמץ הגדול היא שכר של כ-120 דולר ליום עבודה, לא כולל טיפים שנהוג לקבל ומהווים תוספת משמעותית.

חשוב לדעת שהשכר מגיע בכסף מזומן ולא מדובר בעבודה קבועה אלא כזו שתלויה בביקוש (בקיץ יש יותר עבודה באופן מסורתי), ובדרך כלל היא נעשית מתחת לרדאר של רשויות החוק וההגירה.

ישנן חברות ישראליות רבות בתחום המובינג וכיום הן מעסיקות מובילים אשר ברובם הם מהגרים. כך הופכים הישראלים שמגיעים ללא כל ניסיון למנהלי צוות, אבל השאלה שתמיד חשוב לשאול היא האם זה שווה את המאמץ והנזק הגופני כאשר סוחבים משקלים כבדים על הגב.

 

 

עבודה בחול מכירת ציורי שמן

זוהי עבודה במכירות שהפכה לסוג של להיט אצל ישראלים ב-15 השנים האחרונות, בעיקר משום שההתנהלות היא של עצמאי ואתה לא תלוי במעסיק.

שיטת מכירה זו, אשר מקובלת בעיקר בארצות הברית ובאירופה, נקראת Door to Door – מדלת לדלת. דווקא בארץ שיטה זו לא מקובלת – ישראלים לא אוהבים שבאים אליהם הביתה למכור, אך בחו"ל זו מקובל הרבה יותר.

הבעייתיות בעבודה זו היא שבדרך כלל טכניקת המכירה היא שקרית לחלוטין. המוכר מציג עצמו כסטודנט לאמנות שצייר את ציורי השמן בעצמו ומציע אותה למכירה בין אם כדי לפרנס את עצמו או כדי לממן את לימודיו.

האמת היא שציורים אלה נקנים מחברה מסחרית במחירים נמוכים והמוכר רשאי למכור אותם בכל מחיר שעולה על דעתו. כדאי לדעת שלא בכל מקום נחשבת עבודה זו לחוקית וזה מבלי להתייחס לפן המוסרי.

אי אפשר לדבר על שכר ממוצע מאחר שמחירי ציורי השמן נקבעים באופן שרירותי, אבל ישנם אנשים שטוענים שהגיעו לשכר של עשרת אלפים דולר בחודש רק באמצעות מכירת ציורים.

 

עבודה בחול – אבטחה

צעירים שמחפשים עבודה בחו"ל אחרי השחרור מהצבא, אבל יוצאי יחידות קרביות נהנים מאופציה שלא שמורה לכל מי שזה עתה השתחרר מצה"ל. אמנם גם בארץ ישנם שפע של אפשרויות לעבודה באבטחה, אך בחו"ל ישנו ביקוש גבוה במיוחד לחיילים קרביים לשעבר מצה"ל.

חברות ומוסדות ישראליים רואים בצעירים הללו כנכס ומוכנים להציע להם משכורות גבוהות עבור עבודה באבטחה. כך גם אצל חברות בינלאומיות אשר מחפשות אנשים שיודעים להפעיל נשק ובעלי רקע קרבי.

היתרון הוא שבדרך כלל המעסיק דואג לא רק לשכר מתגמל מאוד אלא גם לאישור עבודה, ויזה ולשאר הבירוקרטיה. הדרישה העיקרית מלבד הרקע הביטחוני/ צבאי היא כושר גופני, תעודת יושר ובמקרים מסוימים גם מבחן אישיות שמעיד על יכולת עמידה בלחצים.

 

שנעזור במציאת עבודות בחול? תשאירו פרטים בטופס. חברת Workstar

 

השאירו פרטים כאן

עבודות בחול